Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Węgry: Osiem nowych zakażeń koronawirusem, bez nowych zgonów

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2020 09:33

Osiem nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, nie zmarł natomiast żaden chory na Covid-19 – poinformowano we wtorek na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii.

W sumie od początku pandemii wykryto na Węgrzech 4347 zakażeń koronawirusem. 596 chorych na Covid-19 zmarło, a 3257 zostało wyleczonych.

Liczba aktywnych zakażeń wynosi obecnie 494. W szpitalach leczonych jest 78 osób, przy czym cztery oddychają za pomocą respiratora.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym sąsiadujących z Węgrami, rząd wprowadził od środy ograniczenia na granicy. Cudzoziemcy przybywający z wielu państw bałkańskich, a także z Ukrainy i Białorusi oraz niemal wszystkich państw pozaeuropejskich, nie mają od środy prawa wjazdu na Węgry, a przyjeżdżających Węgrów obowiązuje kwarantanna.

Po przyjeździe z 11 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Chin, Kanady i USA, cudzoziemcy muszą przejść badanie na granicy. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie mogą wjechać na Węgry. Jeśli podejrzenia nie ma, to i tak muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni.

Obostrzenia te nie dotyczą Polski.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020