Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Petrolinvest zainwestuje w tym roku blisko 200 mln USD

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
Dodano: 21-01-2008 14:44

Łączna wartość nakładów inwestycyjnych, poniesionych przez Petrolinvest w Kazachstanie oraz Rosji w 2008 roku, może wynieść 186 mln USD - szacuje prezes spółki Paweł Gricuk.

- Dokładnej wielkości nie da się jednak podać, bo wielkość nakładów będzie wypadkową priorytetów inwestycyjnych, które z kolei uzależnione są od tego, kiedy i gdzie prowadzone przez nas odwierty natrafią na ropę - zastrzega prezes Gricuk.

Wiadomo jednak, że zgodnie z porozumieniem wynegocjowanym pod koniec grudnia przez spółkę z lokalnym regulatorem, minimalna wartość inwestycji na złożu OTG musi wynieść w tym roku 101 mln USD.

- W przypadku pozostałych złóż nasze zobowiązania inwestycyjne zostały już w zasadzie zrealizowane, dlatego nasze plany na ten rok są dość elastyczne i mogą jeszcze ulec zmianie - podkreśla szef Petrolinvestu.

Według niego ok. 60 mln USD powinno zostać przeznaczone na inwestycje na złożu należącym do Emba Jug Nieftu, ok. 10 mln USD na złoża należące do spółki Capital Energy, a ok. 16 mln zł na złoża zlokalizowane w Rosji, co pozwoli wypełnić zobowiązania inwestycyjne także na tamtym rynku.

- Wystarczy jednak, że gdzieś odkryjemy duże pokłady ropy, a priorytety inwestycyjne mogą się diametralnie zmienić - zapewnia Paweł Gricuk.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023