Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Irak: Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 100 tys.

Autor: PAP
Dodano: 23-07-2020 16:25

Łączna liczba zakażeń koronawirusem w Iraku przekroczyła 100 tys. - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Władze alarmują, że pandemia SARS-CoV-2 w Iraku przybiera na sile.

W sumie od początku pandemii w Iraku stwierdzono 102 226 przypadków zakażenia, a w ciągu ostatniej doby 2361. Zmarły do tej pory 4122 osoby.

Według oficjalnych danych od kilku już tygodni codziennie przybywa ok. 2 tys. zakażeń. Władze irackie alarmują, że służba zdrowia nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przypadkami zachorowań, bowiem brakuje lekarzy, łóżek szpitalnych, lekarstw i respiratorów. Duża zachorowalność panuje wśród personelu medycznego.

Ministerstwo zdrowia zwraca uwagę, że wzrost liczby dobowych zakażeń obserwowany jest od zakończenia świętego dla muzułmanów miesiąca ramadan, 23 maja. Według resortu od tamtej pory wielu Irakijczyków lekceważy ograniczenia wprowadzone w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Mimo niepokojącej sytuacji międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie wznowiło w czwartek obsługę lotów. Iracki Urząd Lotnictwa Cywilnego wyjaśnił, że pasażerowie odlatujący za granicę są zobowiązani do wykonania testu na koronawirusa kilka dni przed rejsem, a pasażerowie przybywający muszą wykonać test 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu, lecącego do Bagdadu.

Na lotnisku pasażerowie mają także mierzoną temperaturę, a w niektórych miejscach, jak przy kontroli paszportowej, wymagane jest zachowanie dystansu społecznego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021