Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rosja: Od 1 sierpnia wznowienie lotów do Wielkiej Brytanii, Turcji i Tanzanii

Autor: PAP
Dodano: 24-07-2020 15:04

W Rosji po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznowione zostaną od 1 sierpnia połączenia lotnicze do trzech państw: Wielkiej Brytanii, Turcji i Tanzanii - poinformowali w piątek przedstawiciele rządu. Trwają rozmowy w sprawie lotów do innych krajów.

O częściowym wznowieniu lotów poinformował najpierw rosyjski premier Michaił Miszustin.

"Od 1 sierpnia wykonywane będą loty z lotnisk w Moskwie i obwodzie moskiewskim, z Petersburga i Rostowa nad Donem. Decyzja ta pozwoli nam na przyspieszenie powrotu obywateli (Rosji) z zagranicy" - powiedział premier.

Wicepremier Tatiana Golikowa poinformowała następnie, że podróżować będzie można do Wielkiej Brytanii, Turcji i Tanzanii, choć nie do wszystkich miast w tych krajach.

Władze Rosji zawiesiły loty międzynarodowe 27 marca. Od tego czasu rosyjskie linie lotnicze organizują jedynie rejsy powrotne dla obywateli Rosji, którzy w czasie zamknięcia granic przebywają poza granicami swego kraju. Przedstawiciele władz zapowiadali, że Rosja będzie przywracać połączenia kierując się zasadą wzajemności, a więc z tymi krajami, które wznowią z nią komunikację lotniczą.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021