Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Izrael zaatakował cele wojskowe w południowej Syrii

Autor: PAP
Dodano: 25-07-2020 00:45

Izraelskie śmigłowce zaatakowały obiekty wojskowe na południu Syrii - poinformowała w piątek późnym wieczorem izraelska armia, dodając, że atak był odwetem za ostrzelanie przez siły syryjskie izraelskich pozycji na Wzgórzach Golan.

Jak głosi komunikat izraelskiej armii, śmigłowce zaatakowały cele wojskowe na południu Syrii, w tym punkty obserwacyjne syryjskiej armii i systemy wywiadowcze w jej bazach.

Atak był "odpowiedzią" na wcześniejszy "ostrzał z Syrii" Wzgórz Golan, okupowanych przez Izrael od wojny sześciodniowej w 1967 roku.

Syryjskie media państwowe poinformowały, że izraelskie śmigłowce zaatakowały trzy cele, nie powodując poważniejszych strat.

Napięcie na granicy syryjsko-izraelskiej wzrosło po poniedziałkowym ataku izraelskiego lotnictwa na cele w pobliżu Damaszku, w którym zginął bojownik libańskiego Hezbollahu.

Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021