Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Włochy: Kuria w Mediolanie udostępni swoje budynki szkołom

Autor: PAP
Dodano: 25-07-2020 05:11

Kuria w Mediolanie udostępni swoje budynki włoskiej oświacie, która w związku z pandemią potrzebuje dodatkowych przestrzeni w nowym roku szkolnym, rozpoczynającym się 14 września. Lokale będą oddane bezpłatnie.

Władze stolicy Lombardii podziękowały miejscowemu Kościołowi katolickiemu za deklarację udostępnienia sal klasom w okresie wielkiej reorganizacji nauki w szkołach w reżimie sanitarnym.

"Dziękuję Kurii, która zgodziła się oddać do dyspozycji swoje lokale bezpłatnie nie prosząc o czynsz, ale jedynie o sprzątanie i dezynfekcję przestrzeni, jak w normalnej szkole" - powiedział szef wydziału do spraw budownictwa szkolnego we władzach Mediolanu Paolo Limonta.

Kuria przypomniała, że wcześniej biskupi z tamtejszego regionu zaapelowali do parafii o oddanie sal na użytek szkół, które muszą stosować zasady dystansu społecznego i potrzebują więcej przestrzeni.

Archidiecezja zasugerowała, by priorytet dać szkołom kościelnym, ale - jak zaznaczono - bez wykluczania placówek państwowych i należących do gmin.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021