Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Norwegia: Rekord naśladowcy Elvisa - śpiewał jego piosenki przez 50 godzin

Autor: PAP
Dodano: 25-07-2020 13:59

Naśladowca Elvisa Presleya, Norweg Kjell Henning Bjornestad wykonywał piosenki Króla Rock and Rolla przez 50 godzin, 50 minut i 50 sekund, dzięki czemu udało mu się pobić o 7 godzin rekord niemieckiego piosenkarza Thomasa "Curtisa" Gaethje sprzed 16 lat.

Maraton rozpoczął się o godz. 8:00 w czwartek i zakończył w sobotę o godz. 10:50 w jednym z barów w centrum Oslo.

"Już nigdy więcej na coś takiego się nie zdecyduję" - zapowiedział wyczerpany artysta w rozmowie z kanałem telewizyjnym NRK.

52-latek, używający na scenie pseudonimu "Kjell Elvis", miał do dyspozycji napoje energetyczne, owoce i soki, co pozwoliło mu przetrzymać dwie noce i nie stracić głosu. Jak ujawnił jego manager, artysta całkowicie zrezygnował z kawy. Obaj uznali, że mogłaby ona mieć zły wpływ na jego głos.

Norweski imitator Elvisa, który występował w kostiumie i fryzurze przypominającej "Króla" zasłynął już wcześniej pobijaniem rekordów związanych ze śpiewaniem piosenek Presleya. W 2003 r. pobił rekord, wykonując utwory Elvisa przez 16 godz.

Cały dochód i darowizny, jakie otrzymał za pośrednictwem internetu, po występach w czwartek, piątek i w sobotę artysta postanowił przeznaczyć na budowę szpitali w Mjanmie (Birmie).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021