Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Brazylia: Bolsonaro z negatywnym testem na Covid-19

Autor: PAP
Dodano: 25-07-2020 15:53

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro stwierdził w sobotę, że jego ostatni test na koronawirusa dał wynik negatywny. Wynik testu sugeruje, że przywódca pozbył się infekcji po prawie trzech tygodniach.

O wynikach testu Bolsonaro napisał w sobotę na Facebooku. "RT-PCR na Sars-Cov 2: negatywny. Dzień dobry wszystkim" - oznajmił prezydent.

Polityk informował o wynikach swoich testów czterokrotnie, odkąd zdiagnozowano w jego organizmie wirusa 7 lipca. W sobotę wynik po raz pierwszy był negatywny.

Podczas choroby Bolsonaro - który wcześniej publicznie lekceważył zagrożenie wynikające z wirusa - był widziany bez maseczki, np. gdy rozmawiał z pracownikami swojej rezydencji. Otwarcie promował też hydroksychlorochinę jako lek na Covid-19, mimo że skuteczność leku na malarię nie została dotąd definitywnie potwierdzona badaniami. W sobotę w internecie zamieścił zdjęcie, na którym oferuje pudełko hydroksychlorochiny strusiowi. Media donosiły, że prezydent został wcześniej ugryziony przez ptaka tego samego gatunku.

Brazylia jest drugim po USA najbardziej dotkniętym pandemią krajem na świecie. Według oficjalnych statystyk na Covid-19 zmarło ponad 85 tys. spośród ponad 2,3 mln zakażonych osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021