Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Włochy: Pięć lokali zamkniętych w Rzymie za łamanie przepisów o walce z epidemią

Autor: PAP
Dodano: 26-07-2020 05:51

Pięć restauracji i barów zostało zamkniętych w weekend w Rzymie w miejscach nocnego życia towarzyskiego z powodu nieprzestrzegania reguł sanitarnych. Policja zaostrzyła kontrole i wymierza kary młodzieży za łamanie przepisów o walce z epidemią.

Powodem zamknięcia lokali był brak maseczek oraz doprowadzenie do zabronionych skupisk ludzi na przykład poprzez ustawienie stolików w bliskiej odległości, wbrew obowiązującym zasadom.

Karabinierzy patrolujący Wieczne Miasto zamknęli lokale na obleganym przez tłumy Zatybrzu, czyli w dzielnicy lokali gastronomicznych i życia nocnego na ulicach i placach, a także w rejonie Mostu Mulwijskiego (Ponte Milvio), ulubionego miejsca spotkań młodzieży. Tam w barze to pracownicy nie mieli maseczek i nie reagowali na tłum, jaki się tam zgromadził w środku i na zewnątrz.

Policja, która w ostatnich tygodniach głównie pouczała młodzież, starała się nie dopuszczać do skupisk i podczas kontroli w centrum włoskiej stolicy kazała bawiącym się ludziom zakładać maseczki, zaczęła wymierzać grzywny za ich brak oraz za nieprzestrzeganie dystansu społecznego.

Brak zachowania odległości co najmniej 1 metra był powodem zamknięcia baru w dzielnicy Parioli. Karabinierzy ukarali 11 klientów wymierzając im kary w wysokości po 280 euro.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021