Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Bułgaria: 189 nowych zakażeń koronawirusem; jedna osoba zmarła

Autor: PAP
Dodano: 26-07-2020 14:29

189 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w Bułgarii w ciągu ostatniej doby - poinformował w niedzielę resort zdrowia. Łącznie zakażonych jest już 10 312 osób. Zmarła tez jedna osoba, co podniosło bilans do 338. W kraju jest 4668 tzw. aktywnych zakażeń.

Blisko połowę nowych zakażeń odnotowano w stolicy - 92. Stanowi to pewien wzrost w porównaniu z ostatnimi dniami.

Nadal wysoka jest liczba zakażonych w południowo-zachodnim Błagojewgradzie - w ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 15 osób.

W szpitalach przebywa 694 pacjentów z rozpoznanym Covid-19. Wskaźnik ten powoli, lecz systematycznie rośnie. Aż 33 osoby znajdują się na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Statystyki prowadzone przez ministerstwo zdrowia wskazują, że najwięcej jest zakażonych w grupie wiekowej 50-59 lat.

W Bułgarii zostały przywrócone restrykcje sanitarno-epidemiologiczne, w tym te dotyczące ruchu granicznego. Ujemne testy na obecność koronawirusa przeprowadzone najdalej 72 godzin przed przybyciem, powinni pokazywać nie tylko turyści na lądowym przejściu Kułata-Promachonas, lecz i pasażerowie samolotów z Bułgarii.

Bułgaria jest traktowana jako kraj podwyższonego ryzyka epidemiologicznego w związku ze wzrostem zakażeń. Ostatnio 14-dniową kwarantannę dla osób przybywających z Bułgarii wprowadziły Włochy.

Ewgenia Manołowa

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021