Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Hiszpania: Ministerstwo zaleca wietrzenie po wizycie potencjalnie zakażonego koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 28-07-2020 20:07

Pomieszczenia zamknięte, w których przebywały osoby podejrzane o zachorowanie na Covid-19, powinny być wietrzone przez co najmniej cztery godziny, aby obniżyć ryzyko infekcji koronawirusem - wynika z zaleceń wydanych przez hiszpański resort zdrowia.

Ogłaszane we wtorek w Madrycie i Andaluzji kolejne restrykcje, które mają na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa, zbiegają się w czasie z kierowanymi przez hiszpański resort zdrowia zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w pomieszczeniach zamkniętych.

Uwagi dotyczące zwiększonego ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 służby medyczne Hiszpanii przekazują już od czerwca podległym sobie instytucjom. Znalazły się one również w folderze opublikowanym przez resort.

Z dokumentu wynika, że pomieszczenia zamknięte, w których przebywały osoby podejrzane o zachorowanie na Covid-19, powinny być wietrzone przez co najmniej cztery godziny, aby obniżyć ryzyko infekcji koronawirusem.

Zalecenia hiszpańskich służb sanitarno-epidemiologicznych adresowane są szczególnie do operatorów obiektów handlowych, punktów rozrywki i kultury, a także kompleksów sportowych oraz centrów biurowych.

Eksperci hiszpańskiego ministerstwa zdrowia, jak przypomina portal CMM, radzą, aby w miejscach, w których mogła przebywać osoba potencjalnie zakażona SARS-CoV-2 lub pacjent chory na Covid-19, rozpocząć wymianę powietrza co najmniej dwie godziny przed dezynfekcją takiego pomieszczenia.

Klimatyzacja i urządzenia wentylujące powinny być również przedmiotem częstszej kontroli w przypadku zamkniętych pomieszczeń, w których mogła przebywać osoba chora na Covid-19. Zalecane jest m.in. częstsze wymienianie filtrów w tego typu sprzęcie.

Zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi wymiany powietrza w obiektach, w których w ciągu dnia przebywa duża liczba osób, służby sanitarno-epidemiologiczne radzą, aby w szatniach tych placówek wymiana powietrza odbywała się w sposób ciągły.

Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020