Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Węgry: 9 kolejnych zakażeń koronawirusem, bez nowych zgonów na Covid-19

Autor: PAP
Dodano: 29-07-2020 09:56

Dziewięć nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, już 10. dzień z rzędu nie zmarł natomiast żaden chory na Covid-19 – wynika z danych opublikowanych w środę na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii SARS-CoV-2.

Od początku pandemii na Węgrzech wykryto 4465 zakażeń koronawirusem. Zmarło 596 osób, a 3339 wyzdrowiało.

Lekko wzrasta liczba aktywnych zakażeń - jest ich obecnie 530, z czego jedna trzecia przypada na Budapeszt. 76 chorych na Covid-19 jest leczonych w szpitalach.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym u sąsiadów Węgier, rząd wprowadził od 15 lipca ograniczenia w ruchu granicznym. Cudzoziemcy pochodzący z wielu państw bałkańskich, a także z Ukrainy i Białorusi oraz niemal wszystkich państw pozaeuropejskich, nie mają prawa wjazdu na Węgry, a przyjeżdżających Węgrów obowiązuje kwarantanna.

Po przyjeździe z 11 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Rumunii, Serbii, Chin, Kanady i USA, cudzoziemcy muszą przejść badanie na granicy. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie mogą wjechać na Węgry. Jeśli podejrzenia nie ma, to i tak muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni.

Obostrzenia te nie dotyczą Polski.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020