Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Skarb Państwa czeka na wezwanie na akcje Ruchu

Autor: ISB
Dodano: 22-01-2008 15:54

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) czeka na wezwanie na akcje dystrybutora prasy Ruch i dopiero wtedy ustosunkuje się do zgłoszonego już przez kilka podmiotów zainteresowania spółką, poinformował agencję ISB we wtorek wiceminister skarbu Krzysztof Łaszkiewicz

"Czekamy na wezwanie. Dopóki nie jest ogłoszone, nie ma sensu odpowiadać podmiotom, które wyraziły zainteresowanie sprzedażą Ruchu przez Skarb Panstwa" - powiedział Łaszkiewicz. Dodał, że resort ma kilka takich "zapytań" od potencjalnych inwestorów, które były składane także w czasie kadencji poprzedniego ministra skarbu.

Wiceminister nie chciał powiedzieć, czy wśród tych podmiotów jest holenderska spółka Press Distribution International (PDI), która otrzymała już zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Ruchu. "Wszyscy inwestorzy zastrzegli, aby ich nie ujawniać" - powiedział.

Łaszkiewicz podtrzymał też, że MSP chce zbyć akcje Ruchu w 2008 roku, a z analiz wynika, że optymalnym rozwiązaniem jest sprzedaż w odpowiedzi na wezwanie i resort nie zamierza podjąć inicjatywy sprzedaży tych walorów np. przez zaproszenie do rokowań.

Skarb Państwa posiada 62,6% akcji Ruchu, w tym 7,7% to akcje pracownicze. Ruch oceniał wcześniej, że Skarb Państwa może uzyskać ze sprzedaży akcji spółki 800-900 mln zł.

W ciągu trzech kwartałów tego roku spółka zrealizowała 73,27% prognozy przychodów na 2007 r., wynoszącej 4,22 mld zł i 70,23% prognozy zysku netto, zakładającej zysk wysokości 37,7 mln zł w całym roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021