Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Grupa Ciech dołączyła do inicjatywy United Nations Global Compact

Autor: ICH
Dodano: 29-07-2020 14:23 | Aktualizacja: 29-07-2020 14:30

Grupa Ciech przystąpiła do United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, którą w 2000 roku powołał do życia Sekretarz Generalny ONZ Kofi Annan- poinformował Ciech.

– Wierzymy, że tworzenie zrównoważonej, globalnej gospodarki, zapewniającej trwałe korzyści dla ludzi, środowiska i rynków, jest możliwe. Dlatego społeczna odpowiedzialność biznesu oraz zrównoważony rozwój stanowią jeden z fundamentów naszej strategii biznesowej - mówi Dawid Jakubowicz, prezes zarządu Ciechu.

Zobacz także: Ciech ze wstępną umową sprzedaży spółki Ciech Żywice

- Chcemy być przykładem najlepszych standardów w zakresie zrównoważonego zarządzania surowcami naturalnymi, troski o przyrodę, tworzenia przyjaznego oraz angażującego środowiska pracy czy etycznej współpracy z klientami, partnerami biznesowymi i społecznościami lokalnymi – dodaje Dawid Jakubowicz.

Czytaj również: Ciech: po wiosennych ograniczeniach rośnie produkcja pianek i krzemianówCiech informuje, że podejmując decyzję o dołączeniu do inicjatywy United Nations Global Compact chce nie tylko czerpać z dotychczasowej wiedzy i doświadczenia tej międzynarodowej organizacji , ale także zamierza wnieść do tej platformy swoje doświadczenia związane z działaniami na rzecz ochrony klimatu, zwłaszcza w obszarach energetyki i minimalizacji oddziaływania produkcji na środowisko.

– Rola grupy Ciech jako firmy chemicznej jest nieoceniona w dyskusji związanej z kryzysem klimatycznym i koniecznością ochrony środowiska. W ramach United Nations Global Compact biznes wdraża wysokie standardy wynikające z procesu klimatycznego i innych polityk ONZ powiązanych z celami zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że grupa Ciech włącza się w te procesy i będzie wspólnie z UN Global Compact podejmować działania na rzecz wdrożenia polityk i globalnych inicjatyw ONZ, w szczególności w obszarze ochrony środowiska i przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu – mówi Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel i Prezes Rady Global Compact Network Poland.

United Nations Global Compact jest, jak wskazuje Ciech, największą na świecie inicjatywą skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od momentu inauguracji w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ Kofi Annana do inicjatywy przystąpiło już ponad 13,5 tys. członków ze 170 krajów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021