Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Węgry: 9 kolejnych zakażeń koronawirusem, bez nowych zgonów na Covid-19

Autor: PAP
Dodano: 03-08-2020 09:59

Dziewięć kolejnych zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, nie zmarł natomiast w tym czasie żaden chory na Covid-19 – poinformowano w poniedziałek na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii SARS-CoV-2.

Od początku pandemii na Węgrzech stwierdzono 4544 zakażenia koronawirusem, 597 chorych na Covid-19 zmarło, z czego 60 proc. w Budapeszcie.

W kraju jest obecnie 534 aktywnych zakażeń, z czego 36 proc. w stolicy. Opieki szpitalnej wymaga 74 chorych na Covid-19.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym u sąsiadów Węgier, rząd wprowadził od 15 lipca ograniczenia w ruchu granicznym. Cudzoziemcy pochodzący z wielu państw bałkańskich, a także z Ukrainy i z Białorusi oraz niemal wszystkich państw pozaeuropejskich, nie mają prawa wjazdu na Węgry, a przyjeżdżających Węgrów obowiązuje kwarantanna.

Po przyjeździe z 11 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Rumunii, Serbii, Chin, Kanady i USA, cudzoziemcy muszą przejść badanie na granicy. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie mogą wjechać na Węgry. Jeśli podejrzenia nie ma, to i tak muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni.

Obostrzenia te nie dotyczą Polski.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021