Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Bułgaria: Epidemia: tendencja do wzrostu liczby zgonów i hospitalizacji

Autor: PAP
Dodano: 03-08-2020 12:17

W ostatnim tygodniu w Bułgarii wyraźna jest tendencja do wzrostu liczby zmarłych na Covid-29, jest ich o 20 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Do rekordowych 814 wzrosła liczba hospitalizowanych, z których 46 jest na oddziałach intensywnej terapii.

Według poniedziałkowych danych resortu zdrowia w ostatniej dobie odnotowano 119 nowych zakażeń, ale przy prawie pięciokrotnie niższej liczbie wykonanych testów.

W lipcu zakażonych było 6589 osób, o 3,5 razy więcej niż w czerwcu. Łączna liczba zakażonych wynosi prawie 12 tys., zmarłych jest 388, w tym trzy zgony z ostatniej doby.

Jedna z ofiar jest pacjentką domu seniora w naddunajskim Ruse, w którym zakażonych jest 90 osób. Koronawirusa przeniósł kierowca. Analogiczna jest sytuacja w domu seniora Św. Georgi w Warnie, gdzie zakażonych jest 80 starszych ludzi.

Belgia stała się kolejnym krajem, który wprowadził obowiązkową kwarantannę dla Bułgarów. Od 1 sierpnia Włochy wprowadziły dwutygodniową kwarantannę. Słowenia wpisała Bułgarię na tzw. czerwoną listę państw o niestabilnej sytuacji epidemiologicznej - przybywający z tych krajów mają przestrzegać 14-dniowej kwarantanny.

Cypr w ogóle zakazał przyjazdu turystów z Bułgarii, do kraju po przedstawieniu dokumentu o negatywnym teście mogą wjeżdżać tylko zameldowani tam na stałe Bułgarzy.

Bułgaria znalazła się na czerwonych listach Tunezji oraz Bośni i Hercegowiny. Wiodący brytyjski touroperator TUI poinformował, że wstrzymuje wszystkie podróże do Bułgarii i na Cypr w 2020 r.

Ewgenia Manołowa

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021