Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W Hiszpanii wzrost infekcji i zmarłych, w Portugalii po raz pierwszy bez zgonu od 4 miesięcy

Autor: PAP
Dodano: 03-08-2020 21:10

W Hiszpanii nie maleje liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z szacunków resortu zdrowia wynika, że pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem przybyło 8532 nowych infekcji oraz 27 ofiar śmiertelnych. W Portugalii po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy nie zanotowano żadnego zgonu.

Jak poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia Hiszpanii, pomiędzy piątkiem, kiedy resort podał ostatni dobowy bilans, a poniedziałkiem liczba infekcji wzrosła z 288 522 do 297 054. W tym samym czasie zmarło 27 osób a łączna liczba zgonów wskutek Covid-19 wynosi już 28 472.

Z danych służb medycznych wynika, że najwięcej zakażeń koronawirusem wystąpiło od piątku w Katalonii i Aragonii na północnym wschodzie, w Andaluzji na południu, a także w położonym na północy Kraju Basków.

W poniedziałek rano minister zdrowia Salvador Illa ogłosił, że w kierowanym przez niego resorcie powstał odrębny zespół, monitorujący na bieżąco ogniska zakażenia w kraju i podejmujący decyzje w kwestii wspierania walki z epidemią w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Tymczasem w Portugalii w ciągu minionej doby nie zanotowano żadnej ofiary śmiertelnej Covid-19. Jak zauważył sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Antonio Sales, po raz ostatni dniem bez zgonu pacjenta zakażonego koronawirusem był 16 marca.

Przedstawiciel resortu podczas konferencji prasowej w Lizbonie podkreślił równie niski, liczący zaledwie 106 zakażeń, bilans infekcji z ostatniej doby. Zaznaczył, że poprawiająca się w Portugalii sytuacja sanitarno-epidemiczna jest efektem podejmowanych w ostatnich tygodniach działań służb medycznych.

Dotychczas w Portugalii po zakażeniu koronawirusem zmarło 1738 pacjentów, a zainfekowanych zostało 51 569.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021