Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Sondaż: 27 proc. Włochów nie nosi maseczki lub zakłada ją rzadko

Autor: PAP
Dodano: 05-08-2020 05:33

27 procent Włochów nie nosi maseczki lub zakłada ją rzadko nie przejmując się ryzykiem zakażenia się koronawirusem i nie przestrzegając innych środków bezpieczeństwa sanitarnego - wynika z sondażu. Dowodzi to, że część osób poluzowała samodyscyplinę.

Rezultaty sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Ixe, przedstawiono w związku z nagłośnionymi przez media rządowymi planami przedłużenia wymogu noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Obecny obowiązuje do 15 sierpnia.

W analizie nadesłanych ankiet odnotowano tendencję do porzucania niektórych dobrych praktyk, utrwalonych podczas narodowej kwarantanny, o czym świadczy to, że - jak się zauważa - ponad jedna czwarta osób nie chce nosić maseczek.

Zawsze, w tym także w czasie urlopu, nosi je 44 procent Włochów, zaś mniej niż jedna trzecia deklaruje, że zakłada je często.

Ponadto 35 procent ankietowanych przyznało, że spędza tegoroczne lato unikając możliwie najbardziej kontaktu z innymi osobami. 59 procent postanowiło zaś pojechać na wakacje tylko z najbliższymi przyjaciółmi. Z wyjazdu w dużej grupie nie zrezygnowało 8 procent Włochów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020