Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Litwa: Rok szkolny rozpocznie się 1 września

Autor: PAP
Dodano: 06-08-2020 11:09

Rok szkolny na Litwie rozpocznie się tradycyjnie 1 września – poinformował w czwartek litewski rząd. Przedstawił też wytyczne na wypadek wzrostu liczby zakażeń na koronawirusa.

"Dzieci i ich rodzice mogą spokojnie przygotowywać się do święta rozpoczęcia roku szkolnego" - napisał na Facebooku premier Saulius Skvernelis.

W porozumieniu z epidemiologami kraju zostały określone warunki, kiedy nauka w szkołach będzie się odbywała w trybie zwykłym, kiedy zostanie wprowadzony obowiązek zakładania maseczek ochronnych, a kiedy nauka przejdzie na tryb zdalny.

Obowiązek zakładania masek w szkołach ma być przywrócony, jeżeli liczba zakażeń w danym samorządzie wyniesie 16 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Edukacja zdalna ma być zarządzona, gdy na 100 tys. osób odnotowanych zostanie 25 przypadków.

Jak wskazuje premier, obecnie w żadnym z 60 samorządów kraju "nie jest przekroczony limit ryzyka".

1 września rok szkolny i akademicki rozpocznie się też w szkołach zawodowych i na uniwersytetach. Wyjątek będą stanowić studenci pierwszego roku. W związku z opóźnioną rekrutacją na studia dla nich nauka rozpocznie się 14 września.

Z Wilna Aleksandra Akińczo

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020