Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Bułgaria: 303 nowe zakażenia koronawirusem, dziewięć osób zmarło

Autor: PAP
Dodano: 06-08-2020 12:33

O 303 nowych zakażeniach koronawirusem poinformował w czwartek bułgarski resort zdrowia, dziesięć osób zmarło. W regionie Błagojewgradu kończy się zapas łóżek w szpitalach dla chorych na Covid-19.

Dane z ostatniej doby wskazują na niepokojący wzrost. Powstało kilka ognisk - w trzech domach seniorów w Ruse i Warnie oraz w zakładzie krawieckim w Razłogu na południowym zachodzie, który został tymczasowo zamknięty. Zakażonych jest tam 60 pracownic.

Najwięcej nowych zakażonych w ostatniej dobie stwierdzono w regionie Błagojewgradu, niedaleko którego znajduje się Razłog (98), w Warnie (54) oraz Płowdiwie (45).

Zakażonych od początku epidemii jest 12 717 osób, w tym 5 139 infekcji jest aktywnych. Hospitalizowanych jest 872 pacjentów, w tym 44 na oddziałach intensywnej terapii.

Mer Błagojewgradu Rumen Tomow poinformował, że miejsca w szpitalach, przeznaczone dla chorych z koronawirusem, kończą się. W razie konieczności w szpital polowy zostanie przekształcona hala sportowa. Mer zapowiedział wprowadzenie restrykcji, m.in. w reżimie pracy barów i dyskotek.

Główny inspektor sanitarny kraju Angeł Kunczew powiedział, że liczba hospitalizowanych zbliża się do krytycznego pułapu 1000 osób. W razie konieczności zostaną otwarte nowe oddziały. Problemem według niego jest nierównomierne występowanie zakażeń w kraju.

Ewgenia Manołowa

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020