Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Liban: Aresztowano 16 osób w związku ze śledztwem w sprawie wybuchu w Bejrucie

Autor: PAP
Dodano: 06-08-2020 22:04

16 osób zostało aresztowanych w ramach śledztwa w sprawie eksplozji magazynu w porcie w stolicy Libanu Bejrucie, w wyniku której zginęło 145 osób, a około 5 tys. zostało rannych - poinformowała w czwartek libańska państwowa agencja prasowa NNA.

Agencja powołuje się na sędziego Fadiego Akiki, rządowego komisarza w sądzie wojskowym, który powiedział, że do tej pory władze przesłuchały ponad 18 funkcjonariuszy portowych i celnych oraz osoby odpowiedzialne za prace remontowe w magazynie z saletrą amonową.

"16 osób zostało aresztowanych w ramach śledztwa" - cytuje NNA sędziego, który nie podał nazwisk zatrzymanych i podkreślił, że śledztwo jest kontynuowane.

Potężny wybuch w Bejrucie miał miejsce we wtorek po południu w tamtejszym porcie. Eksplodował magazyn, w którym od ponad sześciu lat składowano bez odpowiedniego zabezpieczenia 2750 ton saletry amonowej (azotanu amonu). W mieście obowiązuje dwutygodniowy stan wyjątkowy, a bez dachu nad głową jest ok. 300 tys. osób. Całkowite straty mogą sięgnąć nawet 15 mld dolarów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020