Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Argentyna: Rekordy zachorowań i zgonów na koronawirusa w ciągu doby

Autor: PAP
Dodano: 25-08-2020 03:51

W ciągu ostatniej doby w Argentynie zarejestrowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 8713, a także kolejnych zgonów - 381. Poinformowało o tym w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego argentyńskie ministerstwo zdrowia.

Według oficjalnych danych od początku pandemii w Argentynie odnotowano ponad 350 tysięcy przypadków zakażenia Covid-19 i 7366 zgonów.

W Argentynie nałożono ścisłą kwarantannę w połowie marca, aby powstrzymać epidemię. W maju nieco złagodzono ograniczenia, ale pod koniec czerwca przywrócono je w Buenos Aires i okolicach z powodu gwałtownego wzrostu liczby zachorowań.

Tymczasem przed tygodniem na ulicach Buenos Aires i innych miast odbyły się masowe protesty przeciwko ograniczeniom narzuconym przez rząd w walce z koronawirusem. Demonstranci domagali się nie tylko zniesienia tych ograniczeń, ale ożywienia gospodarki.

Od ponad dwóch lat Argentyna pogrążona jest w głębokim kryzysie gospodarczym, m.in. z wysoką inflacją i postępującym ubóstwem. Sytuację kraju pogorszyła dodatkowo epidemia koronawirusa.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021