Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Andrzej Stopczyński szefem nadzoru bankowego

Autor: Parkiet
Dodano: 29-01-2008 09:15

Andrzej Stopczyński pokieruje pionem nadzoru bankowego w Komisji Nadzoru Finansowego. Dotąd zajmował się zarządzaniem ryzyka w bankach komercyjnych.

Andrzej Stopczyński, dotychczas odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem w Banku Ochrony Środowiska, to nowy dyrektor pionu nadzoru bankowego w Komisji Nadzoru Finansowego. Jego zastępcą będzie Krzysztof Broda, do niedawna dyrektor Departamentu Zarządzania Kredytowym Ryzykiem Detalicznym w ING Banku Śląskim. Obydwaj swoje stanowiska obejmą za kilka dni i do tego czasu odmawiają udzielania komentarzy - czytamy w "Parkiecie".

Nowi nadzorcy zostali wyłonieni w otwartym konkursie, do którego zgłosiło się szesnaście osób. Wcześniej za monitoring sektora odpowiadał Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego. Kompetencje GINB z początkiem roku przeszły jednak do KNF. Tymczasowo obowiązki szefa nadzoru nad bankami pełnił Tadeusz Parys, wcześniej dyrektor w GINB - napisał "Parkiet".

- Liczymy na to, że dla nowego nadzoru bankowego, działającego w ramach KNF, priorytetem będzie kontynuacja i dalsze budowanie zaufania pomiędzy uczestnikami rynku finansowego - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. - Trzeba pamiętać o tym, że sektor finansowy to istotny komponent gospodarki rynkowej, a stabilność tego sektora jest kluczowa dla jej rozwoju - dodaje.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021