Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Węgry: Duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem – 132 w ciągu doby

Autor: PAP
Dodano: 28-08-2020 10:49

Duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby na Węgrzech. Było ich 132, co jest niemal najwyższym wynikiem dobowym od początku epidemii – wynika z danych przekazanych w piątek na rządowej stronie poświęconej pandemii.

Od początku pandemii na Węgrzech stwierdzono 5511 zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden chory na Covid-19, wobec czego liczba ofiar śmiertelnych tej choroby wynosi nadal 614. 3759 zakażonych już wyzdrowiało.

Wzrosła tez liczba aktywnych zakażeń - jest ich obecnie 1138. Opieki szpitalnej wymaga 78 chorych na Covid-19.

W czwartek poinformowano, że z powodu kontaktów z zainfekowaną osobą na kwarantannie przebywa minister sprawiedliwości Judit Varga, kierujący kancelarią premiera minister Gergely Gulyas oraz jego zastępca, wiceminister Balazs Orban. Okazało się też, że zakażony koronawirusem jest rzecznik rządzącego Fideszu, Istvan Hollik.

W piątek rząd ma obradować na temat dalszych posunięć w związku z pandemią koronawirusa. Premier Viktor Orban zapowiedział w zeszłym tygodniu, że Węgry zaostrzą z dniem 1 września przepisy dotyczące ochrony granic.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020