Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

DM IDMSA objął 33 proc. udziałów w spółce Profinet

Autor: ISB
Dodano: 29-01-2008 20:12

Dom Maklerski IDMSA objął 33,07% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki z o. o. Profinet zajmującej się udzielaniem ekspresowych pożyczek gotówkowych klientom indywidualnym w Tychach, Katowicach i Sosnowcu.

- Naszym celem jest budowa Grupy Kapitałowej obejmującej podmioty funkcjonujące w różnych obszarach usług finansowych - powiedział Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA. Dodał, że Profinet dobrze wpisuje się w profil działalności grupy IDM, a spółki oferujące tego typu usługi mają przed sobą dobrą perspektywę rozwoju.

Po zarejestrowaniu przez sąd podwyższenia kapitału zakładowego spółki Profinet, udziały brokera stanowić będą 33,07% kapitału zakładowego.

Spółka Profinet, będąca niebankową instytucją finansową, udziela klientom indywidualnym pożyczek w wysokości od 400 do 2000 zł. Pożyczkę dostarcza przedstawiciel firmy, maksymalnie do 48 godzin od pierwszego kontaktu z firmą. Spłata pożyczki odbywa się w ratach płatnych raz w miesiącu. Oferta spółki skierowana jest do osób w wieku do 75 lat.

Na początku stycznia IDM informował, że do końca I kwartału chce złożyć wniosek o licencję na działalność bankową i liczy, że uzyska ją do końca roku. W takim przypadku nowy bank mógłby rozpocząć działalność operacyjną na początku przyszłego roku.

Po trzech kwartałach zysk netto grupy IDMSA wyniósł 117 mln zł, wobec 20 mln zł rok wcześniej, co oznacza sześciokrotny wzrost. Zysk jednostkowy IDMSA wzrósł do 102,4 mln zł wobec 19,7 mln zł.

W grudniu przedstawiciele spółki informowali, że IDMSA zamierza w ciągu 2-3 lat stać się czołową polską grupą finansową z zyskiem netto grupy na poziomie 1 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021