Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Sprzedaż nasion zagranicznych roślin zakazana na Amazonie w USA

Autor: PAP
Dodano: 07-09-2020 14:57

Amazon zakazał sprzedaży zagranicznych nasion roślin w swoim sklepie internetowym w Stanach Zjednoczonych. Decyzja koncernu wynika z doniesień o podejrzanych, niezamawianych przesyłkach z Chin zawierających nieznane nasiona roślinne.

Według dziennika "Wall Street Journal" zakaz sprzedaży zagranicznych nasion ma zacząć obowiązywać na amerykańskim Amazonie od czwartku.

Koncern zmienił zasady obrotu na swojej platformie po serii opisanych przez media przypadków, w których kupujący w ponad 27 stanach zgłosili otrzymanie niezamawianych paczek zawierających nieznane im nasiona roślin. Na przesyłkach znajdowały się w przeważającej mierze chińskie stemple pocztowe.

Amerykańska administracja odpowiedzialna za nadzór nad sektorem rolnictwa, jak i wydział ministerstwa bezpieczeństwa wewnętrznego ds. celnych poinstruowały mieszkańców USA, aby nie sadzili tajemniczych nasion. Przedstawiciele władz zgłaszają się do osób, które otrzymały tego rodzaju przesyłki celem ich pobrania do testów laboratoryjnych, gdyż według urzędników nieznane nasiona roślin mogą stanowić ryzyko biologiczne dla amerykańskiego rolnictwa i środowiska.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022