Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Na Węgrzech powstanie fabryka pojazdów bojowych Lynx

Autor: PAP/rs
Dodano: 10-09-2020 14:40 | Aktualizacja: 10-09-2020 15:11

Fabryka pojazdów bojowych Lynx powstanie w Zalaegerszeg na Węgrzech kosztem 60 mld ft (168 mln euro) – poinformowali w czwartek węgierscy ministrowie: innowacji i technologii - Laszlo Palkovics oraz obrony - Tibor Benkoe.

Inwestycja zajmie powierzchnię 20 ha, a produkcja ma ruszyć w 2023 r. Fabryka będzie zatrudniać (wliczając dostawców) około 500 osób i powstanie we współpracy z niemieckim koncernem Rheinmetall.

Na leżącym w pobliżu torze testowym ZalaZone zostaną stworzone odpowiednie warunki do testowania wozów bojowych.

Palkovics podkreślił, że będzie to największa pod względem wartości inwestycja realizowana w ramach programu rozwoju węgierskich sił zbrojnych, a wyprodukowane w fabryce pojazdy będą używane przez węgierską armię.

Dodał, że przy torach testowych ZalaZone powstanie duża baza przemysłowo-innowacyjna, która zwiększy ich ofertę testową.

Prezes zarządu Rheinmetallu Armin Papperger oświadczył, że fabryka w Zalaegerszeg będzie należała do najnowocześniejszych w przemyśle zbrojeniowym, będzie wykorzystywała platformy elektroniczne z użyciem sztucznej inteligencji oraz technik cyfrowych i robotycznych.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022