Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Przed nami inwestycje na skalę pokolenia

Autor: Bartosz Dyląg
Dodano: 13-10-2020 16:00

- Będziemy mieli do czynienia z dużymi projektami, na skalę całego pokolenia, związanymi z przejściem do energetyki odnawialnej, zielonej. Drugi obszar to inwestycje infrastrukturalne związane z komunikacją - mowa o CPK - a także dalsza modernizacja ruchu kołowego w Polsce. Będzie to wymagało nowych nakładów i nowych form finansowania - podkreśla Michał Mrożek, wiceprezes ING Banku Śląskiego. Jego zdaniem przed polską gospodarką stoją duże wyzwania.

Michał Mrożek zwraca uwagę, że polski sektor bankowy skutecznie przeszedł przez największy stress test w historii. Krajowe banki przeszły go pomyślnie patrząc z perspektywy kapitałowej, teraz doszła presja w obszarze operacyjnym.

- Nie mamy sygnałów o tym, że bankowość przez sieć oddziałów czy bankowość internetowa przeszły przez większe perturbacje. Nie mieliśmy problemów z dostępem do gotówki, momenty kumulacji popytu na gotówkę zostały skutecznie zaadresowane – zauważa Michał Mrożek.

Czytaj też: PZU: Banki mogą stać się lokomotywami Grupy

Jego zdaniem sektor bankowy pozostaje kluczowy, jeśli chodzi o finansowanie przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

- Jedną z konsekwencji obecnego stanu rzeczy jest to, że przedsiębiorstwa w większym stopniu będą szukały możliwości dywersyfikacji źródeł finansowania – mówi wiceprezes ING Banku Śląskiego i dodaje, że przed polską gospodarką stoją duże wyzwania:

- Będziemy mieli do czynienia z dużymi projektami, na skalę całego pokolenia, związanymi z przejściem do energetyki odnawialnej, zielonej. Drugi obszar to inwestycje infrastrukturalne, związane z komunikacją - mowa o CPK - a także dalsza modernizacja ruchu kołowego w Polsce. Będzie to wymagało nowych nakładów i nowych form finansowania - podkreśla Michał Mrożek.

Zapis wieo całej rozmowy z Michałem Mrożkiem poniżej:

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020