Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

ZEA: Urząd Inwestycyjny Abu Zabi otworzy biuro w Tel Awiwie

Autor: PAP
Dodano: 16-09-2020 20:59

Państwowy Urząd Inwestycyjny Abu Zabi (ADIO) otworzy w Tel Awiwie swoje pierwsze biuro poza granicami Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) - poinformowało w środę biuro prasowe Abu Zabi.

"Tel Awiw jest pierwszym z planowanej sieci międzynarodowych biur, które będą wspierać firmy chcące rozszerzyć swoją działalność w Abu Zabi, a także będą łączyć innowatorów z całego świata w celu znalezienia rozwiązania globalnych problemów" - napisano w oświadczeniu na Twitterze.

ADIO oraz Invest in Israel, część izraelskiego ministerstwa gospodarki, uzgodniły dwa tygodnie temu dwustronną współpracę inwestycyjną.

We wtorek w Białym Domu w Waszyngtonie Izrael podpisał porozumienia pokojowe i o normalizacji relacji z ZEA i Bahrajnem.

Podpisano trzy dokumenty: pierwszy - między USA, Izraelem i ZEA, drugi - między USA, Izraelem i Bahrajnem oraz trzeci o nazwie "układy Abrahama", pod którym podpisy złożyli przedstawiciele wszystkich stron. Gospodarzem ceremonii, w której udział wzięli przedstawiciele amerykańskiego rządu, był prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020