Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Lanxess ma nowego dyrektora

Autor: DM
Dodano: 25-09-2020 11:53

Nowym dyrektorem generalnym koncernu Lanxess Central Eastern Europe z siedzibą w Bratysławie mianowany został 58-letni Ralf Krueger. Na swym nowym stanowisku zastąpi Wolfganga Heuchela, który po 39 latach kariery w koncernach chemicznych Lanxess i Bayer przeszedł na emeryturę.

– Europa Środkowa i Wschodnia stanowi dla Lanxess ważny, perspek­tywiczny obszar wzrostu. Pod kierownictwem Wolfganga Heuchela nasza działalność w regionie w ostatnich latach znakomicie się rozwijała. Serdecz­nie dziękuję mu za jego zaangażowanie i wybitne osiągnięcia oraz składam życzenia wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia – powie­dział Anno Borkowsky, członek zarządu Lanxess.

Czytaj też:  ERG chce kupić własne akcje

Ralf Krueger od prawie 35 lat pracuje dla koncernów Bayer i Lanxess. W tym okresie sprawował liczne funkcje kierownicze. Od 2016 roku kieruje w zarządem ds. krajów i przedstawicielstw Lanxess. Jego bezpośrednim przełożonym na nowym stanowisku będzie Anno Borkowsky, członek zarządu koncernu.

Od 2008 roku Grupa zajmująca się produkcją specjalistycznych środków chemicznych zarządza swoją działalnością w Europie Środkowej i Wschod­niej za pośrednictwem Lanxess Central Eastern Europe. Spółka, której główna siedziba mieści się w Bratysławie (Słowacja), posiada również oddziały w Warszawie (Polska), Budapeszcie (Węgry), Wiedniu (Austria) i Belgradzie (Serbia).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021