Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Kłopoty znanej marki odzieżowej. W potrzebie pomoże ojciec-założyciel

Autor: Aleksandra Helbin
Dodano: 28-09-2020 20:00

Grupa Redan sprzedała najcenniejsze aktywo - Top Secret. Nabywcą jest twórca tej marki, a także współzałożyciel i większościowy akcjonariusz Redanu Radosław Wiśniewski. Jego zaangażowanie jest praktycznie jedynym ratunkiem dla pogrążonego w tarapatach Top Secretu. Jednak ten plan oznacza jednocześnie spore zmiany w Redanie. Powstaje pytanie, ile po sprzedaży Top Secretu pozostało odzieżowego biznesu w działającej od ćwierć wieku na polskim rynku odzieżowym Grupie Redan?

W tym roku grupa Redan świętuje ćwierć wieku. Założona w 1995 r. przez  Dariusza Jarosińskiego, Leszka Kapustę oraz obecnego akcjonariusza większościowego Radosława Wiśniewskiego łódzka firma i jej czołowa marka Top Secret to część historii polskiej branży odzieżowej.

To właśnie Redan przecierał szlaki i jako jedna z pierwszych polskich firm, obok gdańskiego LPP, właściciela marki Reserved, całą produkcję umiejscowił na dalekowschodnich rynkach. Różnice w kosztach produkcji dały przewagę rynkową, która sprawiła, że marki modowe Redanu podbiły polski i nie tylko rynek.

Jednak biznesowa historia notowanej od 2003 r. na warszawskiej giełdzie Grupy Redan, to nie tylko pasmo sukcesów, a firma znalazła się obecnie na kolejnym zakręcie. Sprzedała właśnie swoje najcenniejsze aktywo - markę modową Top Secret. Od ubiegłego roku nie sprawuje również kontroli nad spółką TXM, stanowiącą dyskontowy segment działalności.

Ile zatem biznesu odzieżowego zostało w odzieżowej Grupie Redan?

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022