Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kadrowa miotła w górnictwie

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 12-02-2008 05:49

Po zmianie rad nadzorczych w spółkach węglowych zaczyna się wietrzenie zarządów. Z wyjątkiem prezesów.

Po zmianach w radach nadzorczych Kompanii Węglowej (KW), Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) i Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), teraz wzięto się za wymianę zarządów. W piątek rady nadzorcze (już w nowym składach) powołały dwóch członków zarządu KHW i jednego w JSW - informuje "Puls Biznesu".

Konkursy wygrały osoby od lat związane z branżą górniczą. Nowym wiceprezesem ds. handlu w KHW, który skupia 7 kopalń, został Marek Klusek. Wcześniej był dyrektorem ds. ekonomiczno-handlowych w kopalni Wesoła.

Z kolei Marian Sztuka, wcześniej wiceprezes ds. finansowych Centralnej Stacji Ratownictwa Górnictwa, awansował na członka zarządu ds. ekonomicznych w KHW. Zmiany objęły też JSW. Jak informowaliśmy w portalu, 8 lutego rada nadzorcza wskazała Tadeusza Koska na stanowisko wiceprezesa ds. restrukturyzacji i nadzoru właścicielskiego. Zobacz więcej: Nowy wiceprezes JSW

Wcześniej, bo pod koniec grudnia, Ministerstwo Gospodarki odwołało trzech członków zarządu KW. W połowie stycznia rada nadzorcza wybrała nowych wiceprezesów: Jacka Korskiego (integracja i przekształcenia własnościowe), Mirosława Kugiela (handel) oraz Piotra Rykalę (sprawy pracownicze, a pod koniec stycznia Włodzimierza Mikodę (inwestycje), o czym informowaliśmy jako pierwsi. Zobacz: Kugiel i Rykala wiceprezesami Kompanii Węglowej!, Jacek Korski trzecim wiceprezesm Kompanii Węglowej

Co ciekawe, resort gospodarki pozostawił wszystkich dotychczasowych prezesów spółek węglowych, powołanych za czasów PiS. I tak KW kieruje Grzegorz Pawłaszek, JSW - Jarosław Zagórowski, a KHW - Stanisław Gajos. Jedyną "ofiarą" z najwyższego stołka był Bogdan Pietryka, którego odwołano ze stanowiska szefa kopalni Bogdanka. Na ogłoszony w tym miesiącu konkurs zgłosiło się sześciu chętnych. 16 lutego powinniśmy poznać nowego prezesa podlubelskiej kopalni - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021