Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Geodis przejmuje Pekaes

Autor: Piotr Myszor
Dodano: 16-10-2020 12:24

Operator logistyczny Geodis zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia spółki Pekaes.  Spółka dołączy do linii biznesowej Geodis Road Transport. Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu standardowych formalności. Jej wartości nie podano.

Marie-Christine Lombard, prezes zarządu Geodis zaznacza, że przejęcie będzie krokiem naprzód w konsolidacji obecności Geodis w regionie, który uważa ona za strategiczny dla rozwoju. Plusem ma być doskonały lokalny zasięg geograficzny Pekaesu.

- Nasze uzupełniające się portfolio klientów oraz połączone możliwości pozwolą zaoferować polskim firmom szerokie możliwości międzynarodowe, a nasi klienci skorzystają z doświadczenia Pekaes w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie - powiedziała Marie-Christine Lombard.

Czytaj także: W pandemii PEKAES trzyma się planu

Geodis podkreśla, że utworzony w roku 1958 Pekaes jest jednym z wiodących operatorów sieci FTL i LTL obsługujących ładunki paletyzowane w Polsce. Firma ma 20 oddziałów rozmieszczonych na terenie całej Polski. Firma zatrudnia około 1200 osób. Obsługuje wszystkie przepływy krajowe i międzynarodowe dla około 10 000 aktywnych klientów.

Pekaes realizuje również przewozy intermodalne drogowo-kolejowe oraz oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu magazynach logistycznych i 3 terminalach kolejowych. 

- Dzięki tej operacji Geodis uzyska również dostęp i rozwinie ofertę usług intermodalnych w Polsce i krajach sąsiednich - mówi Olivier Royer, wiceprezes Geodis ds. transportu drogowego.

Czytaj także: Pekaes zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

Krzysztof Kulig, senior partner w Innova Capital, w którego portfolio jest Pekaes podkreśla siłę i odporność firmy, o których ma świadczyć znikomy wpływ pandemii na obecne wyniki.  Maciej Bachman, prezes Pekaesu wyjaśnia, że to wynik znacznej dywersyfikacji biznesu, który skutki pandemii odczuwał w różny sposób, zależnie od rodzaju transportu - najmniej w działalności kolejowej. Najbardziej zaś w spedycji całopojazdowej, czyli w transporcie z punktu A do B. Mimo pandemii Pekaes w tym roku otwierał nowe magazyny i centra logistyczne.

Geodis to globalny operator łańcucha dostaw, obecny bezpośrednio w 67 krajach i obejmujący siecią 120 krajów. W ubiegłym roku zatrudniał ponad 41 000 pracowników na całym świecie i wygenerował sprzedaż w wysokości 8,2 miliarda euro.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021