Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Turcja: Ponad 2 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 20-10-2020 11:11

Liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Turcji przekroczyła w poniedziałek 2 tys. - poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia tego kraju. Ostatnio taki poziom nowych infekcji notowano na początku maja, gdy obowiązywały surowe restrykcje związane z pierwszą falą epidemii.

W poniedziałek wykryto 2026 nowych zakażeń, potwierdzono także 75 zgonów wśród chorych na Covid-19. Od początku epidemii w Turcji koronawirusem zainfekowało się 349 519 osób, z których 305 427 wyzdrowiało, a 9371 zmarło.

Tureckie ministerstwo zdrowia informuje tylko o zakażonych osobach, które mają objawy Covid-19, dlatego w oficjalnych statystykach nie używa się określenia "przypadki zakażeń", tylko pisze się o "pacjentach" - przypomina agencja Reutera.

Taki sposób informowania o epidemii jest krytykowany przez tureckie stowarzyszenia lekarzy i opozycję.

Podczas pierwszej fali pandemii wiosną w Turcji wprowadzono surowe obostrzenia, takie jak ograniczenie podróży wewnątrz kraju, zamknięcie wszystkich restauracji i kawiarni czy zakaz opuszczania domów w weekendy. Niemal wszystkie restrykcje zostały zniesione w czerwcu i zastąpione obowiązkiem noszenia maseczek i zachowaniem odległości od innych osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021