Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Ukraina: Szef RBNiO: aktywizujemy współpracę w ramach Trójkąta Lubelskiego

Autor: PAP
Dodano: 20-10-2020 20:07

Szefowie resortów bezpieczeństwa narodowego Ukrainy, Litwy i Polski aktywizują współpracę w ramach powołanego w lipcu Trójkąta Lubelskiego - oznajmił we wtorek Ołeksij Daniłow, stojący na czele Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.

Podczas spotkania z ambasadorem Litwy na Ukrainie Valdemarasem Sarapinasem Daniłow poinformował, że wkrótce ma odbyć się spotkanie szefów tych resortów.

Odniósł się też do sytuacji na Białorusi, która, jak ocenił, wpłynie na bezpieczeństwo w Europie. "Możliwy wzrost wpływu Federacji Rosyjskiej to wyzwanie dla Ukrainy, Litwy i Polski. Nasza współpraca jest ważna dla utrzymania pokoju i spokoju w regionie" - oznajmił.

Jak czytamy na stronie RBNiO, strony także określiły jako pomyślną współpracę w formacie wspólnej brygady litewsko-polsko-ukraińskiej i opowiedziały się za jej intensyfikacją.

Daniłow zaznaczył też, że RBNiO uważnie obserwuje rozwój sytuacji w Górskim Karabachu, w tym analizuje wykorzystanie broni precyzyjnego rażenia, zwłaszcza bezzałogowców.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021