Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

WW Energy nie rezygnuje z przejęcia Glimaru

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
Dodano: 13-02-2008 12:03

Umowa przedwstępna w sprawie zakupu majątku upadłej rafinerii Glimar została podpisana z naruszeniem prawa - uważa Wojciech Wiśniewski, współwłaściciel spółki WW Energy, która również stara się o przejęcie niedokończonej instalacji hydrokompleksu w Gorlicach.

WW Energy, spółka z Ostrowca Świętokrzyskiego, zarządzająca niezależną siecią stacji benzynowych, jest inwestorem strategicznym spółki pracowniczej Glimar 1883, która ubiega się o zakup majątku rafinerii Glimar.

- Jako spółka pracownicza powinniśmy zostać przez syndyka poinformowani o fakcie zawarcia umowy przedwstępnej, a nic takiego nie miało miejsca - powiedział nam Wojciech Wiśniewski. - Wysłaliśmy już do pani syndyk pismo w tej sprawie, informujące o działaniu niezgodnym z prawem.

Szef WW Energy ma nadzieję, że do zawarcia umowy z firmą, która podpisała umowę przedwstępną, ostatecznie nie dojdzie, bo termin na jej podpisanie upłynął z końcem stycznia. - Gdyby jednak umowa została podpisana, na pewno skierujemy sprawę do sądu - zapowiada Wojciech Wiśniewski.


Zobacz także: Szansa na sprzedaż Glimaru w tym miesiącu

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023