Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Węgry: Orban: jesteśmy gotowi do zjednoczenia sił, by bronić europejskich wartości

Autor: PAP
Dodano: 29-10-2020 15:29

Premier Węgier Viktor Orban oświadczył w czwartek, że jego kraj jest gotów zjednoczyć siły, by bronić tradycyjnych europejskich wartości. Napisał o tym w liście kondolencyjnym do prezydenta Francji Emmanuela Macrona po zamachu w Nicei.

"Jesteśmy gotowi do zjednoczenia sił, by ochronić tradycyjne europejskie wartości i tradycyjny europejski styl życia" - oznajmił Orban.

Jak ocenił, czwartkowy zamach w Nicei, podobnie jak inne ataki w ostatnich tygodniach, pokazał, że wspólna europejska kultura, styl życia i wartości znalazły się na celowniku "skrajnego terroryzmu".

Także szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oznajmił we wpisie na Facebooku, że "zaczynają się uwalniać skrajne, antychrześcijańskie ideologie, grupy i osoby chcące unicestwić tradycyjne europejskie wartości i tradycyjny europejski styl życia".

"Obudź się, Europo!" - zaapelował.

Trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych w ataku nożownika w czwartek rano w bazylice Notre Dame w Nicei. Sprawcę, który według świadków i lokalnych władz wykrzykiwał "Allahu Akbar", zatrzymano.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021