Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Gibson Group chce dać 200 mln zł za Silesię

Autor: Rzeczpospolita
Dodano: 15-02-2008 06:47

Znana jest wartość ofert kupna kopalni Silesia - Gibson Group chce zapłacić 200 mln zł za wycenioną na 111,5 mln zł kopalnię w Czechowicach Dziedzicach

Silesia przynosi 30 mln strat rocznie i wymaga inwestycji wysokości 0,5 mld zł - przypomina "Rzeczpospolita". Zasoby węgla kopalni wynoszą jednak ok. 500 mln ton i starczą na kilkadziesiąt lat eksploatacji.

Jednak obecny właściciel kopalni - Kompania Węglowa - wciąż nie otrzymała gwarancji bankowych na pokrycie zaproponowanej kwoty. Pisaliśmy o tym w tekście: Gibson Group nie ma wystarczających pieniędzy na kopalnię Silesia

Zdaniem wypowiadających się w "Rzeczpospolitej" przedstawicieli Gibson Group, firma zdąży ze wszelkimi dokumentami. Jednym z przedstawicieli GG jest były szef "Solidarności" w Silesii - Kazimierz Żyrek.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to pierwsze w polskiej historii przejęcie przez prywatną firmę, działającego zakładu wydobywczego wraz z pracownikami.

Zdaniem związków, jeśli GG nie przejmie kopalni, dojdzie do jej zamknięcia. Jednak KW - według informacji "Rz" myśli o powtórzeniu przetargu na kopalnię, a do walki mógłby teraz stanąć czeski CEZ.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022