Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Columbus Energy ma pieniądze na nowe farmy fotowoltaiczne

Autor: DM
Dodano: 03-11-2020 07:55

Spółka zależna Columbus Energy i Bank Ochrony Środowiska podpisały umowy kredytowe na realizację farm fotowoltaicznych. Wartość umów to ponad pięć milionów złotych.

Umowy dotyczą spółki Ecowolt 1 i pozwolą na sfinansowanie elektrowni fotowoltaicznej "Kłębanowice I" o mocy 0,9895 MW w Kłębanowicach oraz elektrowni fotowoltaicznej "Kłębanowice III" o tej samej mocy, także w Kłębanowicach.

Terminem spłaty kredytu jest połowa 2035 roku. Zgodnie z umową spółka zależna realizująca inwestycje zapewnia wkład własny w wysokości 20 proc. wartości inwestycji.

Czytaj też: Orlen w ofensywie. Energa złożyła wniosek o wycofanie akcji z giełdy

Jednocześnie Columbus zobligowany jest do udzielenia wsparcia finansowego spółce zależnej na zasadach zdefiniowanych w umowach kredytów inwestycyjnych przez cały okres kredytowania w odniesieniu do każdego z kredytów inwestycyjnych.

Columbus Energy to spółka giełdowa z sektora energetyki odnawialnej z siedzibą w Krakowie. Firma zajmuje się dostarczaniem kompleksowych usług z zakresu instalacji OZE. Oprócz dostarczania instalacji fotowoltaicznych, od 2020 roku spółka zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła oraz magazynów energii.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021