Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W przyszłym tygodniu członkowie rady nadzorczej PKO BP

Autor: PAP
Dodano: 15-02-2008 18:49

W przyszłym tygodniu zostaną wybrani członkowie rady nadzorczej PKO BP, których desygnuje minister skarbu - poinformował szef resortu skarbu Aleksander Grad.

Dodał, że akcjonariuszom zostaną oni przedstawieni podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbędzie się 26 lutego br. NWZA ma zmienić skład rady nadzorczej.

Na styczniowe ogłoszenie ministerstwa skarbu w sprawie naboru do rady nadzorczej PKO BP odpowiedziały 92 osoby. Na liście, z której wybierać będzie minister skarbu, jest 16 osób. Wśród nich są m.in. ustępujący wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński, b. prezes PKO BP Andrzej Topiński i b. szef rady nadzorczej PZU Aleksander Chłopecki. Do rady nadzorczej PKO BP resort skarbu poszukiwał pięciu osób.

Jak jeszcze w grudniu ub.r. roku mówił Grad, nowa rada nadzorcza PKO BP powinna rozpisać konkurs na członków zarządu banku. Obecnie jest on ośmioosobowy; prezesem banku jest Rafał Juszczak.

Rada nadzorcza PKO BP składa się z 6 osób; jej przewodniczącym jest Marek Głuchowski, partner zarządzający sopockiej kancelarii radców prawnych i adwokatów Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara. Prasa wskazywała na związki prawników tej kancelarii z przedstawicielami PiS.

Największy udział w akcjonariacie PKO BP ma Skarb Państwa (51,40 proc. akcji). Od listopada 2004 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021