Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Posłowie KO upominają się o interesy przedsiębiorców z branż dotkniętych restrykcjami covidowymi

Autor: PAP
Dodano: 06-11-2020 15:21

O interesy przedsiębiorców z branż dotkniętych restrykcjami covidowymi upomnieli się w piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej. W Warszawie posłanki KO wybrały się z kolei z kontrolą poselską do siedziby GIS, by - jak mówiły - sprawdzić skalę nieprawidłowości w tej instytucji.

Koalicja Obywatelska zorganizowała w piątek serię konferencji prasowych w 14 miastach, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

W stolicy posłanki: Marta Golbik i Paulina Henning-Kloska wybrały się z kontrolą poselską do siedziby Głównego Inspektoratu Sanitarnego przy ul. Targowej w Warszawie. Posłanki podkreślały, że GIS jest tą służbą, która w walce z COVID-19 stoi na pierwszej linii frontu, jednak stale do opinii publicznej docierają informacje o nieprawidłowościach w jej funkcjonowaniu. "Na inspekcję sanitarną, jak państwo wiecie, narzekają zarówno obywatele, którzy nie mogą się do sanepidu dodzwonić, którzy potrzebują pomocy ze strony inspekcji sanitarnej, jak i dyrektorzy szkół, ale także sami jej pracownicy, którzy każdego dnia wskazują na pewnego rodzaju niemoc, wynikającą z braku rąk do pracy, braku sprzętu, wynagrodzeń za nadgodziny" - mówiła Henning-Kloska.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021