Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

PPWK już nie chce operatorów

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 26-02-2008 05:37

PPWK nie będzie już przejmować spółek telekomunikacyjnych. Pracuje jednak nad akwizycjami w innych branżach.

PPWK zamierza w tym roku rozbudowywać holding - pisze "Puls Biznesu". Już rozmawia z kilkoma spółkami. Nie ma wśród nich operatorów telekomunikacyjnych, którymi interesowała się w ubiegłym roku (przejęła Długie Rozmowy oraz Neotel Communication).

- Ten etap mamy już zakończony. W pionie telekomunikacyjnym skupimy się na rozwoju organicznym dzięki już przejętym firmom -mówi Andrzej Ziemiński, prezes spółki.

Dodaje, że firma poszukuje obiektów do przejęć w innych pionach - oprócz działalności operatorskiej, PPWK działa także m.in. w segmencie kartografii i wydawnictw, nawigacji satelitarnej, mobilnych usług dodanych oraz usług interaktywnych.

- Aktywnie pracujemy nad przejęciem firm prowadzących działalność podobną do El2 - zapowiada prezes.

El2, które dołączyło do grupy PPWK w 2007 r., zajmuje się m.in. marketingiem mobilnym.

PPWK nie planuje na razie żadnych emisji publicznych, co jest związane z sytuacją na giełdzie.

- Oczywiście, uważnie przyglądamy się giełdzie, ale na razie nie mamy planów związanych z ofertą publiczną. Jeśli będziemy robić emisję, to raczej dla udziałowców przejmowanych spółek - mówi Andrzej Ziemiński.

To wypróbowany sposób PPWK, która emituje akcje zarówno dla akcjonariuszy, jak i zarządów włączanych do grupy firm. Jeżeli PPWK zabraknie pieniędzy na planowane przejęcia, może sięgnąć po finansowanie z banku.

- Spółka nie ma długu, więc mamy dużo możliwości - twierdzi prezes.

Grupa PPWK w 2007 r. zwiększyła zysk netto do 7,4 mln zł, wobec 3,3 mln zł rok wcześniej. Przychody wzrosły trzykrotnie - do 38,4 mln zł. Było to możliwe właśnie dzięki przeprowadzonym akwizycjom. Do skonsolidowanych danych wliczono zysk netto spółek EL2 i DR SA. Neotel czeka jeszcze na formalne zakończenie przejęcia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021