Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Postolski: Zmienimy model zarządzania w Kompanii Węglowej

Autor: wnp.pl (Łukasz Stępniak)
Dodano: 26-02-2008 14:22

Tworzenie modelu zarządzania pod nazwą Centrum Wydobywcze jest odpychaniem przez zarząd Kompanii Węglowej odpowiedzialności wynikającej ze statutu i z kodeksu spółek handlowych - uważa Eugeniusz Postolski, wiceminister w Ministerstwie Gospodarki.

Co ze zmianami, które wprowadzono w KW?

- Dla mnie kompletnie niezrozumiały jest model zarządzania, który został wprowadzony w Kompanii Węglowej. Mówiłem to już wyraźnie kilka razy prezesowi Pawłaszkowi. Tworzenie modelu pośredniego pod nazwą Centrum Wydobywcze jest odpychaniem przez zarząd odpowiedzialności wynikającej ze statutu i z kodeksu spółek handlowych. Byłem prezesem KHW, w ramach którego działało 11 kopalń i jako zarząd dobrze sobie radziliśmy. Jest to kwestia przyjęcia odpowiedniego modelu i dania narzędzi dyrektorowi kopalni.

Powtórzę, to co powtarzałem wielokrotnie, zarząd to pięć osób plus dziesięciu dyrektorów. Moim zdaniem inaczej nie da się sprawnie zarządzać firmą w górnictwie. W przypadku Kompanii Węglowej stworzono pewnego rodzaju bezwład decyzyjny i efekty tego już widać.

Ten model zostanie zmieniony?

- Do tego dążymy. Chcemy ten model uprościć aby zarząd miał kontakt z kopalnią, bo tworzenie tego centrum dla mnie jest kompletnie niezrozumiałe.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023