Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Francja: Macron: porozumienie z W. Brytanią pokazało jedność i zdecydowanie UE

Autor: PAP
Dodano: 24-12-2020 19:10

Jedność i zdecydowanie Unii Europejskiej się opłaciły - przekazał w czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron komentując zawarte tego samego dnia porozumienie między UE i Wielką Brytanią w sprawie umowy handlowej po zakończeniu trwającego do końca roku okresu przejściowego.

"Europejska jedność i zdecydowanie się opłaciły. Porozumienie z Wielką Brytanią ma zasadnicze znaczenie dla ochrony naszych obywateli, naszych rybaków, naszych producentów. Dopilnujemy, by tak właśnie było. Europa idzie naprzód i może patrzeć w przyszłość, zjednoczona, suwerenna i silna" - napisał Macron na swoim koncie na Twitterze.

W czwartek poinformowano o zawarciu porozumienia w sprawie umowy handlowej, która ma zastąpić obowiązujący do końca tego roku okres przejściowy po brexicie. Porozumienie zakłada utrzymanie bezcłowej wymiany towarów między Wielką Brytanią a Wspólnotą.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła je jako dobrą, sprawiedliwą i zrównoważoną umowę. Premier Wielkiej Brytanii zadeklarował, że porozumienie spełnia wszystkie oczekiwania Brytyjczyków.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021