Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

AT&T zwalnia na Słowacji

Autor: JP
Dodano: 18-01-2021 19:00

Pracę może stracić kilkaset osób z 2,8-tysięcznej załogi.

Jak informuje Reuters, powołując się na oświadczenie AT&T z poniedziałku 18 stycznia, amerykański koncern zamierza zredukować liczbę swoich pracowników na Słowacji. Według związków zawodowych zwolnienia mogą objąć 10 proc. personelu.

AT&T Global Network Services Slovakia zatrudnia aktualnie na Słowacji 2800 osób. Bezrobocie na Słowacji, liczącej 5,5 mln mieszkańców, wzrosło w efekcie pandemii koronawirusa COVID-19 z 5,2 to 7,4 proc.

Zobacz też: AT&T traci abonentów

AT&T napisało w komunikacie, że zwolnienia nie są jedynie skutkiem koronakryzysu, ale ich część była zaplanowana wcześniej.

- Podjęte działania są efektem naszego skoncentrowania się na obszarach wzrostu, mniejszego zapotrzebowania na niektóre produkty, ekonomicznego wpływu pandemii i wywołanych kryzysem zmian zachowań konsumentów - czytamy w oświadczeniu firmy.

Pracę może stracić 300 osób

Amerykański koncern nie podał liczby zwalnianych osób.

Martin Horkawy, szef związku zawodowego uniJA reprezentującego pracowników AT&T, powiedział Reutersowi, że pracę może stracić ok. 300 osób.

Zobacz też: AT&T zapłaci za wprowadzanie klientów w błąd

AT&T to największa telekomunikacyjna firma świata, największy operator telefonii komórkowej i największy usługodawca telefonii stacjonarnej w Stanach Zjednoczonych. Z rocznymi obrotami w wysokości 181 mld dolarów zajął w 2020 roku 9. miejsce w rankingu największych amerykańskich korporacji Fortune 500.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021