Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tomasz Rzymkowski powołany na stanowisko sekretarza stanu w MEiN

Autor: PAP
Dodano: 22-01-2021 10:50

Premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Rzymkowskiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego - poinformowało MEiN w piątek.

Nominację na stanowisko sekretarza stanu w MEiN oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego wręczył Tomaszowi Rzymkowskiemu w piątek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek - czytamy we wpisie na Twitterze.

Tomasz Rzymkowski (PiS) jest doktorem nauk prawnych. Stopień doktora uzyskał w 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest członkiem trzech komisji sejmowych: Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, Łączności z Polakami za Granicą oraz Ustawodawczej. Rzymkowski jest również przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych.

Oprócz Rzymkowskiego w randze sekretarzy stanu w MEiN jest Wojciech Murdzek, Dariusz Piontkowski, Marzena Machałek i Włodzimierz Bernacki, a w randze podsekretarza stanu - Anna Budzanowska.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021