Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

"Nasz Dziennik": Pomóc hodowcom

Autor: PAP
Dodano: 06-02-2021 06:47

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotuje rozwiązania, które mają zapewnić rolnikom pomoc w sytuacji konieczności wybicia stada z powodu wykrycia wśród zwierząt COVID-19 - poinformował w sobotę "Nasz Dziennik".

Jak dowiedział się "ND", w resorcie rolnictwa przepisy - mające zagwarantować pomoc hodowcom norek, którzy utracą stada w wyniku walki z koronawirusem - są na ukończeniu.

"W resorcie trwają końcowe prace nad rozwiązaniami prawnymi regulującymi kwestie przyznania pomocy hodowcom wdrażającym działania wynikające z rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2020 r. w sprawie zwalczania zakażenia SARS-CoV-2 u norek" - poinformowała dyrektor departamentu komunikacji MRiRW Małgorzata Książyk.

Gazeta zauważa, że według obowiązujących przepisów, w sytuacji, w której wśród zwierząt zostanie wykryty koronawirus, całe stado musi zostać wybite. "Problem w tym, że obecne przepisy nie dają podstaw hodowcom norek do ubiegania się o odszkodowania, a to dlatego, że COVID-19 u norek nie został uwzględniony w ustawie. Resort rolnictwa planuje to zmienić" - czytamy w gazecie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021