Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Internauci oburzeni słowami Jarosława Kaczyńskiego

Autor: PAP
Dodano: 12-03-2008 12:10

W środowisku internautów zawrzało po słowach Jarosława Kaczyńskiego, że użytkownikami sieci "najłatwiej manipulować" - pisze "Dziennik".

Gazeta przytacza opinie specjalistów od politycznego PR, którzy twierdzą, że ta wypowiedź, to "najgorsze, co mogło się przydarzyć PiS od momentu przegranych wyborów".

W wywiadzie dla portalu www.pis.org.pl Jarosław Kaczyński krytycznie odniósł się do pomysłu umożliwienia głosowania w wyborach przez internet.

- Nie jestem entuzjastą tego, żeby sobie młody człowiek siedział przed komputerem, oglądał filmiki, pornografię, pociągał z butelki z piwem i zagłosował, gdy mu przyjdzie na to ochota - mówił w wywiadzie prezes PiS. - Wiadomo, kto ma przewagę w internecie i kto się nim posługuje. Tą grupą najłatwiej manipulować, sugerować, na kogo ma zagłosować - dodawał.

"Dziennik" pisze, że po tym wywiadzie na forach internetowych pojawiło się wiele komentarzy krytycznych wobec Jarosława Kaczyńskiego.

- To pokazuje, że Jarosław Kaczyśńki pozostał w XiX wieku, a świat poszedł do przodu. Pokazuje też dlaczego przegrał i dlaczego przegrywają ludzie idei, którzy wiedzą, kim był Cyceron, a nie wiedzą, czym są Google - uważa specjalista od politycznego PR Eryk Mistewicz.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020