Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Daniel Obajtek pozwie "Gazetę Wyborczą"

Autor: Adam Sofuł
Dodano: 03-03-2021 23:04 | Aktualizacja: 03-03-2021 23:12

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wytoczy prywatny pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej" – podały "Wydarzenia" Polsatu. Dziennik opublikował w ostatnich dniach kilka nagrań z Danielem Obajtkiem, które mogą wskazywać, że obecny prezes PKN Orlen łączył posadę samorządowca z nieformalnym zarządzaniem prywatną firmą.

Według „Gazety Wyborczej” z opublikowanych nagrań wynika, że w czasach gdy Daniel Obajtek był jeszcze wójtem Pcimia (nagrania pochodzą najprawdopodobniej z 2009 roku), jednocześnie zarządzał nieformalnie spółką TT Plast. Na rozmowach zarejestrowano rozmowę Obajtka z jednym z pracowników firmy TT Plast, w której wydaje on mu polecenia i podpowiada rozwiązania w sprawie działalności biznesowej firmy.

Zobacz też: "Taśmy Obajtka" uderzają w prezesa Orlenu

Gdyby nagrania rzeczywiście potwierdzały współpracę obecnego prezesa Orlenu z firmą TT Plast, byłoby to przestępstwo, gdyż funkcji w samorządzie nie można łączyć z działalnością biznesową. Gazeta zarzuca również prezesowi PKN Orlen, że skłamał przed sądem w 2014 roku, wypierając się związków ze wspomnianą firmą. Był to proces o wyłudzenie unijnych dotacji przez jego wuja Romana Lisa, współwłaściciela konkurencyjnej spółki Elektroplast, z którym Obajtek był skonfliktowany.

Zobacz też: Daniel Obajtek: zakup grupy medialnej pozwoli lepiej dotrzeć do naszych klientów

- Stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen, jak również naruszają dobre imię prezesa Daniela Obajtka. Publikacja ma na celu zdyskredytowanie prezesa zarządu spółki w momencie, gdy prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy akwizycyjne - głosi wydany w reakcji na te publikacje komunikat PKN Orlen.

Daniel Obajtek postanowił – jak informują „Wydarzenia” Polsatu wystąpić z prywatnym pozwem przeciwko „Gazecie Wyborczej”.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021