Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kolejna firma zakończyła finansowanie Nord Stream 2

Autor: DM
Dodano: 04-03-2021 14:55 | Aktualizacja: 04-03-2021 14:58

Niemiecki koncern Uniper, który jest partnerem finansowym Nord Stream 2, nie planuje w przyszłości finansowania projektu. Poinformowano o tym podczas internetowej konferencji prasowej.

Firma nie ujawnia wielkości inwestycji, które poczyniono w projekcie budowy Nord Stream 2. Na początku listopada 2020 roku informowano jednak, że niemiecki koncern przeznaczył na finansowanie inwestycji 700 mln euro.

Uniper to kolejna firma, która zakończyła finansowanie Nord Streamu 2. Wcześniej poinformowały o tym OMV, Shell i Wintershall.

Co to oznacza dla inwestycji? Praktyczni nic.

Pod koniec listopada Nord Stream 2 AG poinformował TASS, że Gazprom i jego europejscy partnerzy zapewnili prawie 100 proc. finansowania budowy gazociągu Nord Stream 2, a projekt otrzymał środki na jego uruchomienie.

Decyzja Unipera faktycznie więc nic nie zmienia. Niemiecka firma może się jednak pochwalić, że nie finansuje już kontrowersyjnego gazociągu.

Nord Stream 2 to gazociąg, którym ma być transportowane do 55 mld m3 gazu z Rosji po dnie Bałtyku do Niemiec. Inwestycja pogarsza pozycję przetargową krajów naszego regionu, które będą miały trudniej kupić gaz z innych niż rosyjskich źródeł.

Czytaj też: Ukraina zapłaci za Nord Stream 2 nawet 3 mld dolarów rocznie


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021